Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

W sobotę 03.09.2016 r. w całym kraju odbyła się piąta edycja akcji Narodowe Czytanie. Celem tego przedsięwzięcia jest  popularyzacja czytelnictwa, ukazanie piękna i bogactwa polskiej literatury, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie wspólnoty narodowej .

Tym razem lekturą Narodowego Czytania, wybraną drogą internetowego głosowania, była powieść "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.  Tolkmicko  także przyłączyło się do tej akcji. Inicjatorem i organizatorem Narodowego Czytania była nasza Biblioteka.  Do wspólnego czytania zprosiliśmy władze miasta i mieszkańców  Tolkmicka. Na  rynku naszego miasteczka "Quo vadis" czytali:

• Burmistrz Tolkmicka -  pan Andrzej Lemanowicz
  • Zastępca Burmistrza - pan Jóżef Zamojcin
  • Przewodniczaca Rady Miejskiej - pani Magdalena Dalman
  • Pani Dorota Kryger
  • Pani Irena Olszewska
  • Pani Wiesława Charyton-Kozioł
  • Pani Magdalen Górna
  • Pani Jolanta Grzebiela
  • oraz przedstawiciele tolkmickiej młodzieży : Maria Dworzecka, Julia Wężyk i Bartosz Kokłowski

Oprócz wspólnego czytania i słuchania przygotowane zostały dodatkowe atrakcje  : wystawa poświęcona H. Sienkiewiczowi i jego dziełu, kram z darmowymi książkami, kącik plastyczny dla dzieci  oraz słodki poczestunek.