Biblioteka bardziej dostępna niepełnosprawnym

       Miło nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących - edycja 2015"  realizowanego przez Stowarzyszenie  Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "LARIX" im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

            W ramach projektu Biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Na podstawie umowy użyczenia nasza Biblioteka będzie mogła wypożyczać Czytaka wraz z książkami audio czytelnikom z wadą wzroku. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia "Larix" nasza placówka otrzymała pakiet 1023 cyfrowych książek mówionych, które można posłuchać na urządzeniu Czytak. Dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieli łatwiejszy dostęp do książek nagranych w formie audiobooków.

         Stowarzyszenie "LARIX" od 2007 zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza Biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany do osób z wadą wzroku.Licznik odwiedziń: 46775