„Sieć na kulturę w podregionie elbląskim”

W ramach projektu „Sieć na kulturę w podregionie elbląskim”, do Biblioteki Publicznej w Tolkmicku trafiło 6 tabletów. Przekazanie sprzętu to finał projektu realizowanego w bieżącym roku przez Bibliotekę Publiczną w Tolkmicku. Projekt składał się z dwóch etapów. Pierwszy to cykl szkoleń dla pracowników, drugi – bezpłatne zajęcia z dziećmi. W pierwszym etapie panie bibliotekarki z BPMiG uczestniczyły w szkoleniach pt. „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”. W drugim etapie przeprowadziły kursy on-line z zakresu projektowania graficznego dla dwóch grup uczniów w wieku 10-14 lat. Dzieci zgłębiały wiedzę na temat popularnych narzędzi do pozyskiwania grafik i zdjęć, praw autorskich oraz zdobywały praktyczne umiejętności związane z projektowaniem wizualnym. Po zakończeniu projektu, jego realizator – Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju przekazała nieodpłatnie dla Biblioteki Publicznej w Tolkmicku nowy sprzęt: 6 tabletów. Otrzymany sprzęt będzie wykorzystywany w pracy biblioteki, jak również do zajęć z dziećmi i korzystania na miejscu. Projekt „Sieć na kulturę w podregionie elbląskim” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).